Znaczenie sektora budowlanego pozostaje bardzo duże. Nie ma w tym nic dziwnego – ludzie nadal łączą się w pary, zakładają rodziny i chcą gdzieś z nimi żyć, nie korzystając z uprzejmości krewnych, ale „na swoim”. Dlatego pomimo kilku słabszych ostatnich lat nic nie wskazuje by miało dojść do drastycznego załamania w tej dziedzinie.

Nietrudno nabrać takiego przekonania. Wystarczy wyjść poza centrum dowolnego polskiego miasta i można zaobserwować, powstające osiedla, czy domy jednorodzinne. Budownictwo pozostaje bardzo ważnym sektorem gospodarki, bo przecież obejmuje ono również powstające obiekty użyteczności publicznej – galerie handlowe, baseny, stadiony. Wszystkie te budowle stają się ważną częścią ludzkiego życia.

Czy ten stan rzeczy ulegnie zmianie? Zapewne kiedyś tak, w końcu ilość miejsca, którą da się zabudować jest mocno ograniczona. Nie powinno to jednak nastąpić w ciągu kilkudziesięciu najbliższych lat, bo w Polsce pozostało jeszcze sporo wolnej przestrzeni, którą można wykorzystać pod zabudowę. Jest to zjawisko ze wszech miar pozytywne, bo dzięki temu ludzie mają gdzie żyć, kupować i zażywać rozrywki.