wózek widłowyZdarza się czasem tak, że rzeczy się psują. Ta zasada dotyczy także wózków widłowych. Często jednak możliwa jest ich szybka naprawa, polegająca na wymianie jego części. Niektóre z nich muszą zostać wymienione przez fachowca, inne może zamontować statystyczny Kowalski.
Z wymianą opony poradzi sobie każdy. W wózkach widłowych używane są wersje pneumatyczne oraz super elastyczne. Dostępne są w wariantach do szybkiego montażu i niebrudzących. Można także nabyć akcesoria do opon, takie jak łańcuchy przeciwśniegowe i felgi lub zakupić gotowe koła podporowe, jezdne i napędowe. Wymieniać należy także zużyte widły, maszty oraz części mechaniki wózka, czym powinien zająć się wykwalifikowany fachowiec.
Części do wózków widłowych mogą ten praktyczny pojazd udoskonalić i dodać mu nowe funkcje. Do wideł zakupuje się dodatkowe przedłużki, istnieje też możliwość doczepienia do wózka pługu do odśnieżania, szufli oraz platform roboczych. Producenci proponują wiele rozwiązań poprawiających funkcjonalność posiadanego wózka widłowego, z którymi warto się zapoznać i zaprzyjaźnić.