Pop-art charakteryzują mocne, soczyste barwy, wyraźne wzory oraz sztuczne tworzywa. Aranżacja jest niesamowicie kolorowa i optymistyczna. Bardzo często można się spotkać z opinią, że dom w stylu pop-art wybierają osoby, które lubują się w kiczu. Pomimo tego krzywdzącego poglądu, pop-art nadal znajduje swoich zwolenników.
Kolory
Powinny być zróżnicowane i odpowiednio nasycone. Spotkamy tutaj mocne czerwienie i fiolety oraz soczystą zieleń i słoneczną żółć. Warto wprowadzić dla kontrastu odrobinę pasteli. Z doborem kolorów trzeba jednak bardzo uważać, gdyż nieodpowiednio dobrane stworzą efekt bałaganu w domu, a tego już nie można nazwać stylem.
Dodatki
Świetnie prezentują się komiksy lub wzory reklam np. na ścianie lub na poduszkach. Ikony popkultury w złoconych ramach, czy też na frontach mebli to charakterystyczne cechy domu w stylu pop-art. Dobrze prezentują się również wielkie, kolorowe poduszki na kanapie.
Zaletą stylu pop-art jest również niska cena. Do aranżacji wnętrza nie potrzebujemy drogich materiałów. Króluje tu plastik i sztuczne futro, które do drogich nie należą. Jest to rozwiązanie prawie na każdą kieszeń.