wnętrze projektowanieUrządzony z dużym poczuciem smaku dom to prawdziwa wizytówka jego mieszkańców, a w szczególności pani domu. Przyjęło się bowiem od dawna, że to kobiety posiadają lepszy zmysł, jeśli chodzi o kwestie dobierania kolorów, komponowania ze sobą rozmaitych faktur czy zestawiania wzorzystych tkanin. Pieczołowicie przemyślane i wybrane drobiazgi to również tradycyjnie domena gospodyń domu. Jednak w świecie dynamicznie zmieniających się trendów coraz trudniej w stylowy i gustowny sposób urządzić własne cztery kąty. Warto zasięgnąć wtedy porad specjalistów, którzy posiadają doskonałe rozeznanie w światowych trendach, jak i duże rozeznanie w tematyce wystroju wnętrz.

Od projektu wszystko się zaczyna…
Często popełnianym błędem podczas aranżowania przestrzeni własnego domu czy mieszkania jest popadanie w zakupowy obłęd. Niestety, w tym także niedoścignione bywają kobiety, które, nie mogąc oprzeć się słodkiemu urokowi bibelotu z półki sklepowej często zapominają o jednej podstawowej kwestii: czy nabyty właśnie przedmiot będzie dobrze komponować się z ogólnym wystrojem naszego wnętrza? Pamiętajmy, że kupując nawet jeden, za to bardzo wyrazisty wazon o intensywnie turkusowej barwie, narzucamy już naszemu wnętrzu pewną stylistykę i zakres kolorystyczny. W ten sposób impulsywny zakup może zadecydować o tonacjach, w jakich zostanie urządzony cały nasz salon czy sypialnia.

Mniej znaczy więcej!
Obecnie panujące trendy w dziedzinie wystroju wnętrz sugerują, że lepiej posiadać kilka starannie dobranych i dobrych jakościowo dodatków niż zagracać przestrzeń mało gustownymi przedmiotami kupionymi u skośnookiego pana na pobliskim bazarku. O gustach się oczywiście nie dyskutuje, nawiązując jednak do światowych stylizacji warto pamiętać, że współczesne wnętrze powinno charakteryzować się wolnością i przestrzenią. Co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego, który jest posiadaczem ciasnego m3 w bloku z wielkiej płyty? On też, mimo skromnych warunków może mieszkać we wspaniałym, urządzonym ze smakiem wnętrzu. Aby jednak samemu uniknąć typowych pułapek podczas zapełniania przestrzeni, najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów.

Najważniejszy jest plan
Mieszkanie we wnętrzu, które jest piękne, przytulne i dające dużą dozę odpoczynku po ciężkim dniu pracy to marzenie wielu osób. Z myślą o nich działają na rynku firmy projektujące cztery kąty. Dokonując wyboru jednej z nich warto kierować się tym, co zobaczymy na stronie w zakładce wykonanych zamówień. Bezcenne wydaje się też zasięgnięcie języka u znajomych, którzy sami korzystali z usług danej firmy.

Ile zapłacimy za efemeryczne wizje architekta wnętrz?

Jeśli chodzi o koszt usługi, to jest on zależny od kilku czynników. Przede wszystkim ma znaczenie to, w jakim mieście zamierzamy zlecić aranżację wnętrza. Inne ceny będą kształtować się w Krakowie, inne zaś w Janowie Lubelskim. Kolejną kwestią jest prestiż firmy, z jakiej korzystamy. Im większą sławą cieszy się ona na rynku, tym więcej może sobie zażyczyć za konkretne realizacje. Niemniej ważny jest oczywiście zakres usług. Inna będzie bowiem cena za doradztwo w zakresie dobrania kolorów, mebli i dodatków do małej sypialni na poddaszu, jeszcze inna za aranżację przestronnego i ekskluzywnego loftu.

Współpraca z klientem, umiejętność myślenia jego kategoriami przy jednoczesnym wykorzystaniu własnej wiedzy i intuicji w dziedzinie wnętrzarskiej, profesjonalizm w działaniu i dostosowanie własnych wizji do możliwości finansowych inwestora tworzy obraz idealnego architekta wnętrz. Pamiętajmy, że projekty wnętrz są tak samo ważne, a może nawet ważniejsze niż sam proces wcielania ich w życie. Myślenie o przestrzeni, jej skrupulatne planowanie pozwala na zapewnienie odpowiedniej funkcjonalności wnętrza przy jednoczesnym zachowaniu jego wysokich standardów estetycznych.