TarasMiejsce czasem tak przytulne jak domowe zacisze, a czasem urządzone tak surowo, iż zlewa się w jedno z ogrodem. Mowa oczywiście o tarasie. Propozycję na zagospodarowanie tej przestrzeni równią się w zależności od przyzwyczajaniem i estetycznych upodobań domowników.
Bez wątpienia jednak, dla każdego taras jest obowiązkowym elementem projektu przyszłego domu lub przebudowy starego. Bardzo praktyczni często jednak wybierają niższy, surowszy w wyglądzie taras z kostki. Jest to dość rozsądne rozwiązanie, oszczędza zapewne wielu problemów z utrzymaniem tarasu, a odpowiednio dobrana kostka i wzór mogą również dostarczać walorów estetycznych.

Trzeba jednak przyznać, iż taras drewniany jest znacznie bardziej dekoracyjny i częściej może pełnić funkcje letniego salonu. Szczególnie kiedy jest na przykład zadaszony, co wyjątkowo odpowiada zwolennikom przytulnego umeblowania zewnętrznego saloniku. Zadaszony, drewniany taras jest marzeniem wielu z nas. Do tego bujany fotel, ozdobne lampiony i przepis na idealny taras gotowy.