Osobiście nie znam nikogo, kto lubi się przeprowadzać. Dla znacznej większości ludzi jest to męczący i stresujący proces. Czy istnieją sposoby na to, żeby przeprowadzka nie przebiegała problematycznie i żmudnie, jak to zazwyczaj bywa? Dziś postanowimy przekazać Państwu kilka porad, dzięki którym szybko uwiniecie się z tym problemem.

Jest kilka wariantów, które znacznie przyśpieszą nam etap przeprowadzki. Pierwszą opcją jest wynajęcie busa. W dzisiejszych czasach nie jest to jakoś wybitnie drogie, więc jeżeli ktoś planuje przeprowadzić się, warto wciągnąć to w koszta. W internecie z pewnością znajdziemy kogoś z okolicy, kto świadczy takie usługi. Jednak bud jest dobrym wyjściem tylko w wypadku, gdy ilość przedmiotów które chcemy zabrać nie jest duża. Dotyczy to np. studentów albo par wynajmujących mieszkania w mieście.

W przypadku gdy mamy naprawdę sporą ilość rzeczy, jeden bus może nie wystarczyć. Jeśli chcemy przeprowadzić cały dom warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy z branży przeprowadzkowej. Zazwyczaj mają oni całą flotę aut i pomogą dobrać nam je tak, abyśmy szybko uporali się z naszym problemem. W większości przypadków pracownicy takich firm są doświadczeni w swoim zawodzie, więc wiedzą jak bezpiecznie i szybko przejść przez proces przeprowadzki. Możemy z czystym sumieniem powierzyć im nasze rzeczy. Koszt wynajęcie takiej firmy jest zależny od ilości rzeczy które chcemy ze sobą zabrać. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób usługodawca wycenia poszczególne zlecenia, zanim zdecydujemy się na wybór danej firmy.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych podczas przeprowadzki jest zabieranie ze sobą znacznej ilości zbędnych rzeczy. Nie zagracaj nowych pomieszczeń, przynajmniej nie na samym początku. Czasami ludzie robią to nieświadomie, a czasem świadomie zabierają ze sobą masę niepotrzebnych przedmiotów. Niektóre mieszkania są już umeblowane, więc po co Ci w nowym domu dwie lodówki albo dwa piekarniki. Zapytaj nowego nabywcę czy nie chciałby, żebyś zostawił w swoim starym mieszkaniu jakieś meble albo sprzęt. Jeżeli wiesz, że w przyszłości już nie będziesz czegoś używał, dobrym wyjściem może być sprzedaż niektórych przedmiotów. Być może zarobisz na opłacenie firmy przeprowadzkowej. Są także fundacje, które z chęcią odbiorą od Ciebie przedmioty w dobrym stanie i przekażą je tym, którzy najbardziej ich potrzebują. Dzięki temu staniesz się lepszym człowiekiem oraz sprawisz, że twoje stare rzeczy posłużą i przydadzą się jeszcze komuś, a w twoim nowym domu przybędzie zdecydowanie więcej przestrzeni.

Kluczową rolę podczas przeprowadzki odgrywa pakowanie naszych przedmiotów. Jeśli chcesz, by nasze rzeczy bezpiecznie dotarły do nowego mieszkania, powinniśmy zadbać o wystarczającą ilość dobrej jakości kartonów, oraz grubą i mocną taśmę klejącą. Przydatna może być także folia bąbelkowa, zwłaszcza, że jest ona stosunkowo tania. Na jakiś czas przed przeprowadzką możesz zacząć gromadzić stare gazety. Dzięki nim dobrze zapakujesz kruche i szklane przedmioty, jak np. szklanki lub wazony. Pakowanie przedmiotów do kartonów jest ważniejsze niż mogło by się wydawać. Staraj się wszystko dokładnie układać. Dobrze zapakowane kartony przyśpieszą pracę firmy przeprowadzkowej, a nam oszczędzą czasu podczas wypakowywania rzeczy w nowym mieszkaniu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą CentrumPakowania, która jest hurtownią opakowań i prowadzi sklep on-line.