Przeprowadzka do nowego domu, który budowaliśmy już od dłuższego czasu to niezapomniane przeżycie. Niestety, oprócz radości z wprowadzenia się do własnego „gniazdka” trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo zamieszania, jakie powoduje pakowanie rzeczy, nagromadzonych przez wiele lat. Chociaż nie da się ukryć, że jest to naprawdę dobra okazja do pozbycia się nieużywanych przedmiotów. Przeprowadzkę trzeba zacząć co najmniej tydzień przed planowanymi przenosinami. Pakowanie ubrań i domowych sprzętów w kartony potrafi zająć naprawdę dużo czasu. W końcu wszystko trzeba dokładnie zorganizować – najpierw spakować wszystkie delikatne rzeczy, owinąć je w gazety lub kuchenne ręczniki, dokładnie opisać kartony… No właśnie, ale skąd je wziąć?!

Od firmy przeprowadzkowej

Jeśli korzystasz z usług firmy, która specjalizuje się w przewożeniu rzeczy, to z pewnością ma ona „kartony” do Twojego użytku. Dlaczego użyłam cudzysłowu? Bo jeśli chodzi o to, co oferują, istnieją trzy opcje.

Pierwszą z nich są opakowania wielorazowego użytku, czyli metalowe lub plastikowe pojemniki. Nie są zbyt wygodne w użyciu, ale dostajemy je w cenie. Drugi wariant to nowe kartony wliczone w cenę przeprowadzki. Niestety, jako że w życiu nie ma nic za darmo, usługi takiej firmy na pewno będą droższe. I trzecia opcja, czyli firma, która oferuje, że może nam dostarczyć kartony, ale za pewną opłatą. Każde z tych rozwiązań ma swoje minusy, ale jeden jest wspólny. Pakowanie rozpoczyna się dopiero w momencie przyjazdu firmy przeprowadzkowej. Oczywiście, część rzeczy można wstępnie przygotować, ale przez taką organizację, przenosiny zamiast dwóch – trzech godzin, zajmują wieczność, a firmie płacisz za godziny.

Z osiedlowego spożywczaka

To jedna z najbardziej popularnych opcji. Jednocześnie jest też najtańsza. Wystarczy wybrać się do pobliskiego sklepu – nieważne czy jest to zwykły, osiedlowy kiosk z produktami pierwszej potrzeby, czy jeden z sieciowych marketów. Zazwyczaj te sklepy chętnie pozbywają się kartonów, jednakże takie rozwiązanie ma też kilka minusów. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, w jakim dniu dany sklep ma dostawę towaru, jeśli przyjdziemy w inny, kartonów raczej już nie będzie. Na szczęście można go rozwiązać, umawiając się z pracownikiem sklepu, że ten zatrzyma dla nas kilka kartonów i będziemy mogli je odebrać w dogodnym terminie. Niestety, nie da się obejść tego, że wszystkie te kartony będą używane, a w związku z tym niepewne. W końcu ich zadaniem było bezpiecznie dostarczyć towar do sklepu, co też zrobiły, więc są już, w pewnym sensie zużyte. Nie wiesz, czy wytrzymają kolejny ciężki ładunek.

Możesz też kupić nowe kartony

Istnieją specjalne zestawy kartonów do przeprowadzek. Są wykonane z pięciu warstw i oznaczane jako przeprowadzkowe, czyli takie, które dadzą radę przenieść naprawdę spory ciężar. Razem z takim zestawem otrzymujesz też mniejsze kartony do lżejszych rzeczy, folię strechową i bąbelkową, a także zestaw taśm.

Spraw, by Twoja przeprowadzka była jak najmniej problemowa i zadbaj o to, aby wszystkie Twoje rzeczy bezpiecznie przetrwały: pakowanie, przewóz, a także wypakowywanie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą CentrumPakowania, która jest hurtownią opakowań i prowadzi sklep on-line.