Niestety nie każde pomieszczenie znajdujące się w naszym domu jest przestronne. W mieszkaniach znajdujących się w blokach kuchnie z reguły nie należą do dużych lub połączone są z salonem. Na szczęście projektanci wnętrz oraz mebli mają nam do zaoferowania rozwiązania które pomogą nam urządzić funkcjonalną kuchnię.
Kolor ścian i szafek
Postawmy na jasne kolory. Idealnie sprawdzą się meble w kolorze białym na wysoki połysk gdyż rozświetlą i powiększą pomieszczenie. Ożywić natomiast możemy ją mocnym kolorem położonym np. nad blatem. Jeżeli jest otwarta na pokój, scalmy ją ze stylem panującym w pozostałej części domu. Pamiętajmy jednak żeby nie malować ścian kuchennych na kolor bardziej wyrazisty od barw położonych w pokoju z którym się łączy.
Sprzęt AGD
Wybierajmy rozwiązania typu 2 w 1, zaoszczędzimy dzięki temu dużo przestrzeni. Grill i gofrownicę oraz np. mikser z blenderem dostaniemy w jednym urządzeniu w prawie każdym sklepie.
Oświetlenie
Proste i punktowe. Dobrze sprawdzają się również listwy LED zamontowane pod szafkami.
Mała kuchnia nie musi być zmorą każdej gospodyni. Proste rozwiązania znacznie ułatwią nam codzienną pracę, a gotowanie i porządek nie będzie już dla nas wyzwaniem.