Świętowanie przeprowadzek już na dobre zagościło w naszej kulturze. Ponoć każdy powód jest dobry, więc dlaczego nie ten? Szczególnie że dla osób, które właśnie rozpoczynają życie na nowym kawałku podłogi, przynosi się drobne prezenty. Żeby nie pojawić się ze źle wybranym upominkiem, a co gorsza z pustymi rękami sprawdź nasze poniższe rady.

Trudny wybór

Kupienie prezentu na parapetówkę nie jest łatwym zadaniem. Po pierwsze wszystko zależy od tego czy jest to pierwsza przeprowadzka, np. z domu rodzinnego do swojego domu lub mieszkania, czy kolejna. Każdy, kto ma ich za sobą już kilka, z pewnością posiada sprzęty, które są niezbędne – w końcu parapetówek też miał już wiele. Poza tym trzeba uwzględnić gust organizatora. Jeśli ktoś kocha biesiadne tematy, to raczej nie ucieszy się z nowoczesnej rzeźby. W ogóle kupowanie jakichkolwiek dekoracji: obrazów, grafik, wazonów czy ozdobnych figurek może być złym pomysłem. Niektórzy już urządzili mieszkanie czy dom, a inni po prostu chcą to zrobić sami, według swojego gustu.

Kto pyta – nie błądzi

Większość osób doskonale wie czego im potrzeba w nowym miejscu. Może jest to zestaw sztućców albo szklanek? Dlatego zapytaj gospodarzy, może po prostu powiedzą, żebyś pojechał do popularnego sklepu meblowego i kupił im niedrogie, acz niezbędne dodatki, które przydają się w codziennym życiu. Oczywiście, nie każdy tak otwarcie mówi, o tym, co chciałby dostać, ale na szczęście istnieje kilka uniwersalnych prezentów, które zawsze się przydają.

1. Kieliszki

To najczęściej tłuczona rzecz w każdym domu. Wiadomo – podczas imprez uwaga spada wprost proporcjonalnie do wypitego alkoholu, ale każdy, kto lubi gotować, wie, że kieliszki pomagają w kuchni. Są dobrymi miarkami, a czasami można podać w nich niezwykłe desery. Niestety, cienkie szkło nie jest zbyt wytrzymałe i wystarczy lekkie uderzenie, żeby zostało zbite. Dlatego, nawet jeśli Twoi przyjaciele mają nowo zakupiony zestaw kieliszków, to ten od Ciebie, prędzej czy później, na pewno się przyda.

2. Kostki do napojów

Tradycyjny lód bardzo szybko się rozpuszcza i rozcieńcza sok czy drinki. Czasami, gdy chcemy mocno schłodzić jakiś napój, może mieć to negatywny wpływ na smak. Na szczęście fani whisky wymyślili co zrobić, żeby ich ulubiony alkohol był zimny, ale nie rozwodniony. Kostki wykonane z kamienia idealnie spełniają tę funkcję. Trzyma się je w zamrażarce jak zwykły lód i po prostu wrzuca do szklanki. O wiele dłużej pozostają zimne (w porównaniu do zwykłego lodu) i napój nie traci na smaku.

3. Pięknie wydana książka kucharska

Wszystkie przepisy można znaleźć w internecie, ale łatwo jest je zgubić. Tysiące zakładek w przeglądarce albo wydrukowanych receptur, których nigdy nie włożysz do segregatora, więc prędzej czy później się zniszczą lub gdzieś zapodzieją. Książka nie tylko będzie przydatna, ale dzięki ładnemu wydaniu stanie się ozdobą kuchni.

Oczywiście zabawne prezenty są mile widziane, jednak uważaj, bo granica między śmiesznym a kiczowatym gadżetem jest bardzo cienka. Weź też pod uwagę to, w jakich relacjach jesteś z gospodarzami, bo nie z każdym będziesz mógł sobie pozwolić na zupełną swobodę. Nieco zabawnym, ale nadal odpowiednim prezentem będą gry planszowe. Znasz kogoś, kto ich nie lubi?

Artykuł powstał przy współpracy z internetowym sklepem CzosnekLawenda, który oferuje produkty do dekoracji wnętrz.