Wystrój skandynawski cieszy się coraz większą popularnością. Jasne kolory, prosta forma mebli i ocieplające wnętrze dodatki to aktualne trendy, które królują już nie tylko w mieszkaniach mieszańców Skandynawii. Ład, porządek i funkcjonalność to kwestie priorytetowe podczas urządzania wnętrza w stylu skandynawskim. Chociaż dominująca tu bieli może kojarzyć się nam z zimnym wystrojem, to tak naprawdę skandynawskie wnętrza są niezwykle przytulne. Jak zatem urządzić mieszkanie w stylu scandi?

Salon w stylu skandynawskim

Sekretem wnętrza urządzonego ze smakiem jest umiejętne dopasowanie poszczególnych elementów wystroju. Powinny one tworzyć wspólną całość, czyli współgrać ze sobą. Znaczenie ma zarówno kształt jak i kolor. Niektóre elementy powinny wtapiać się w tło, a inne być wyeksponowane i przykuwać uwagę. Taka równowaga sprawi, że wnętrze stanie się niezwykle ciekawe i atrakcyjne. Jako, że w stylu skandynawskim króluje biel, to warto ocieplić wnętrze poprzez wprowadzenie do niego naturalnego drewna i beżu oraz jeden kolor przewodni. Dzięki zastosowaniu intensywnej barwy uzyskamy ciekawy kontrast. Warto w tym celu wykorzystać kolor turkusowy, zielony i żółty. W celu ożywienia salonu można wprowadzić do niego kolorowe dodatki w postaci poduszek, ramek na zdjęcia, lamp, koców, dywanu, pledu,  wazonów i lampionów.

Wystrój skandynawski w sypialni

styl skandynawskiPodczas urządzania sypialni w stylu skandynawskim, należy mieć na uwadze to, że jest to miejsce służące odpoczynkowi. Nie zaleca się więc stosowania tutaj zbyt intensywnych kolorów ani tych, które nie są zgodne z naszymi indywidualnymi preferencjami. Jeśli więc szary kolor kojarzy nam się ze smutkiem i wprowadza nas w melancholijny nastrój, nie warto na niego stawiać, nawet jeśli jest to zgodne z aktualnymi trendami. W sypialni sprawdzą się neutralne koloru, a całość można zaakcentować nietypowo wyglądającym dodatkiem, kolorową narzutą na łóżko czy galerią obrazków nad stolikiem nocnym. W celu wprowadzenia energii do sypialni urządzonej w stylu skandynawskim, można zainwestować w dodatki w kolorze czerwonym, żółtym czy turkusowym. Idealne są tutaj ciepłe pledy, poduszki na łóżko i zasłony, które ocieplą wnętrze i sprawią, że stanie się one przytulniejsze.

Artykuł został przygotowany przez firmę decorolka.pl – firma sprzedająca meble skandynawskie.