Marzenia o własnym domu wybudowanym od zera, to marzenia chyba każdego człowieka. W końcu każdy marzy o tym, by mieszkać w dużym, przestronnym domu, który został zbudowany zgodnie z naszymi wytycznymi.

Sama budowa to tak naprawdę półmetek. Zanim do niej dojdzie, trzeba zdobyć kredyt na dom oraz kupić działkę. Jedno i drugie zadanie to mnóstwo poszukiwań, kalkulacji, sprawdzania, wypełniania formalności. Gdy już się jednak uda, możemy przystąpić do dalszych działań – czyli właściwie do czego?

Zanim nastąpi budowa domu, musimy kupić jego projekt. Należy się więc udać do pracownik architektonicznej, która sporządzi nam plan domu lub sprzeda już istniejący (sporo tańszy i od ręki). Następnie musimy załatwić w urzędach pozwolenie na budowę domu, i z wszelkimi papierami w ręku możemy poszukać firmy budowlanej, której zlecimy budowę. Jeśli chodzi o zakup sprzętu budowlanego – nie musimy się tym martwić, bo to leży w gestii ekipy budowlanej. Samodzielnie musimy jednak załatwić kupno i transport materiałów budowlanych – oczywiście najlepiej zrobić to po konsultacji z kierownikiem budowy, który doradzi w zakupie.