Stolarka okienna to w dzisiejszych czasach jeden z najbardziej kłopotliwych i za razem najbardziej kosztownych elementów wykończeniowych mieszkania. Jeżeli chcemy kupić porządne okno do naszego domu to decyzje o wyborze poszczególnych produktów należy bardzo dokładnie przemyśleć i przeanalizować nawet najmniej znaczące elementy.

Kupując nowe okna, wiele osób bardzo często wchodzi w dyskusję o ich konstrukcjach, a dokładnie mówiąc o zaletach i wadach poszczególnych elementów. Przy takim podejściu wiele osób, daje się złapać w pułapki marketingowe, które zastawiają nie tylko producenci okien, ale również i sami sprzedawcy. Często się zdarza i tak, że kupujemy nie ten produkt, który nam się podoba, tylko ten który poleca nam sprzedawca. Dobry wybór okien do naszego mieszkania polega tak naprawdę na wyborze takich produktów, które w 100% będą odpowiadać naszym indywidualnym potrzebom.

Wybierając nowe okna powinnyśmy szukać przede wszystkim takich produktów, które będą bardzo szczelne i łatwe w obsłudze. Szczelność okien jest bardzo ważną kwestią ponieważ w dłuższej perspektywie dzięki szczelnym oknom możemy zaoszczędzić sporo gotówki na ogrzewaniu naszego mieszkania. Bardzo dużą rolę w dzisiejszych czasach pełni również kwestia bezpieczeństwa okien. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zakup okien antywłamaniowych, które posiadają przynajmniej kilka zaczepów antywłamaniowych. Jest to bardzo ważna kwestia zwłaszcza dla osób, które kupują nowe okna do mieszkania w którym jeszcze nikt nie będzie mieszkał.