Aranżując w naszym domu pomieszczenie dla malucha, pamiętajmy aby zrobić to jeszcze przed urodzeniem. Umeblowanie i rozplanowanie takiego pokoiku wymaga trochę czasu i przemyśleń, a później po prostu może nam nie starczyć czasu. Nowe meble często wydają chemiczny zapach, dlatego dobrze żeby odstały zanim do naszego domu wprowadzi się nowy lokator.

Meble
Możemy sami skompletować lub kupić od razu cały zestaw. Ta druga opcja wychodzi dużo taniej. Meble do pokoju dziecięcego są dużo lżejsze, najczęściej wykonane z płyty mdf lub drewna (najczęściej jesionu lub olchy). Przy kupnie łóżeczka pamiętajmy że niezbędną i najważniejszą jego częścią jest materacyk. Musi on być nowy i nie powinien być wykonany z pianki. Dobrze zaopatrzyć się w antyalergiczny materac lateksowy lub kokosowy. Na ubranka oraz akcesoria do pielęgnacji idealna jest komoda. Na niej można też położyć przewijak, co zaoszczędzi dużo miejsca.
Oświetlenie

 O odcieniu ciepłym i małej mocy. Najlepiej mała lampka, która może palić się w nocy.
Miejsce do karmienia
Warto pomyśleć o takim kąciku, gdzie możemy spokojnie nakarmić malucha. Może to być wygodny fotel z dużym oparciem na którym położymy głowę.
Pojawienie się w naszym domu nowego członka rodziny wywraca nasze życie do góry nogami. Dlatego meblowanie pokoju zróbmy zawczasu, aby później spokojnie cieszyć się ze wspólnie spędzonych chwil z maleństwem