Łazienki której znajdują się w naszych domach z reguły należą do pomieszczeń małych. Jeśli nie mamy własnego domu, w którym mogliśmy wybrać projekt z dużą łazienką tylko jesteśmy posiadaczami mieszkania w bloku, jej rozkład musi być bardzo dokładnie przemyślany.


Kolory
Zrezygnujmy z ciemnych, optycznie zmniejszających pomieszczenie barw. Zastąpmy je jasnymi, zimnymi kolorami, które dadzą wrażenie przestronności. Do takich kolorów należą przede wszystkim odcienie bieli i szarości.
Sprzęty do małej łazienki
Na szczęście producenci oferują specjalne linie produktów przeznaczone do małych łazienek. Do naszego domu na rynku dostaniemy narożne umywalki oraz szafki oszczędzające miejsce. Jeśli nie mamy możliwości przeniesienia pralki do innej części domu np. kuchni zaopatrzmy się również w taką o małych rozmiarach. Najczęściej są to modele ładowane od góry.
Dekoracje
Aby znacznie powiększyć wnętrze, najlepszym sposobem są lustra. Dzięki dużym taflom bez ram, łazienka wyda się większa. Możemy również zastosować lustrzane płytki ceramiczne.
Obecnie projektując małą łazienkę mamy bardzo dużo rozwiązań, aby stała się ona pomieszczeniem funkcjonalnym a jednocześnie stylowym. W naszym domu jest to jedno z częściej uczęszczanych pomieszczeń, warto więc dobrze przemyśleć jego urządzenie.