Pokoje kąpielowe najczęściej urządza się w dużych łazienkach, powyżej 8 metrów. Najważniejsze jest to, aby pokój kąpielowy kojarzył się z luksusem, dlatego wielu klientów stylizuje swoje pokoje w sposób bogaty, nie szczędząc na dodatkach i eleganckich meblach.  Pokój kąpielowy wyglądem przypomina klasyczny pokój, niż łazienkę. Najłatwiej jest go zrobić na większym metrażu, jednakże zdarzają się także pokoje kąpielowe zrobione w małych łazienkach.
Podstawowym wyposażeniem pokoju kąpielowego jest wanna, na tyle duża, abyśmy w niej naprawdę odpoczęli i zrelaksowali się. Dodatkowo może być też fotel, lampka i stolik, żebyśmy mieli gdzie odłożyć np. książkę, którą czytaliśmy w wannie. Dodatkowo na stoliku możemy położyć kwiaty doniczkowe, doda to pomieszczeniu elegancji.
Zasady aranżacji regulują także co nie powinno znajdować się w pokoju łazienkowym – nie może tam być ani pralki, ani suszarki, środków czystości czy innych dodatków, które zepsują wystrój wnętrza. Pokój kąpielowy ma być łazienką w wydaniu luksusowym, gdzie nie ma miejsca na prostotę.
Najczęściej spotykanymi pokojami kąpielowymi są pomieszczenia stylizowane na wystrój nowoczesny – kafelki tylko w jasnych kolorach, optycznie powiększające pomieszczenie i dodające mu blasku. Idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oświetlenie pokoju kąpielowego są lampki punktowe, które można umieścić zarówno na ścianie jak i na podłodze.
Meble, które wybierzemy do pokoju łazienkowego nie powinny być banalne. Warto pamiętać o wygodnym fotelu, który ustawia się najczęściej obok stolika. Ponadto nie wolno zapomnieć o lustrze, które zarówno w łazience jak i pokoju kąpielowym jest elementem niezbędnym. Lustro zawieszone w pokoju kąpielowym powiększy optycznie jego przestrzeń i sprawi, że nasze wnętrze będzie jeszcze bardziej oświetlone i eleganckie. Jeśli nasz pokój jest duży możemy postawić w nim toaletkę, która jest marzeniem wielu kobiet. Taki mebel powinien być zaopatrzony w dużą ilość szafek i lusterko do robienia makijażu.