Garderoba dla wielu z nas jest normalnością, wiele osób nie wyobraża sobie bez niej życia i nieustannie ją powiększa oraz dodatkowo wyposaża. Mieszkając w dużym domu, nie mamy problemu z zaaranżowaniem takiego pomieszczenia.

Największym dylematem staje się położenie garderoby, pozornie może się wydawać, że najłatwiej ją zlokalizować obok sypialni, ale praktycznie wygodniej jest urządzić ją przy wejściu do budynku, ponieważ można ukryć w niej obuwie, okrycia wierzchnie oraz dodatki, takie jak czapki, szaliki lub rękawiczki.

Prywatną garderobę, przeznaczona na ubrania najwyżej dwóch osób można zaprojektować wewnątrz domu, to ułatwi dostęp do ubrań dziennych, okazyjnych oraz wieczorowych. Pomieszczenie tego typu ma na pełnić funkcję wygodnego i przestronnego punktu przechowywania odzieży, gdzie można ją przymierzać na miejscu i zobaczyć w lustrze, czy wszystko do siebie pasuje oraz dobrze leży. Najważniejsze, aby nie stało się składowiskiem przedmiotów nieużywanych, ponieważ wtedy zapanuje tam chaos i nieporządek, a wybieranie ubrań stanie się przykrym obowiązkiem, a nie przyjemnością i relaksem.