Garderoba to idealne rozwiązanie dla domów, mieszkań, a nawet biur. Dzięki zaaranżowaniu osobnego pomieszczenia przeznaczonego tylko i wyłącznie na ubrania, można w inny sposób zagospodarować dom, unikając problemu przepełnienia pokoi szafami.

Wygoda

Garderoba gwarantuje wygodę, ponieważ przechowywanie ubrań nie jest już problemem, który polega na ciągłym braku miejsca w szafach. Pomieszczenie przeznaczone na ubrania może być zagospodarowane w dowolny sposób, aby zapewnić komfort wszystkim lokatorom.

Jak zaaranżować garderobę

Ubrania w garderobie mogą być zawieszane na wieszakach lub układane na półkach, wszystko zależy od nas. Wnętrze pomieszczenia można dowolnie zaaranżować, panuje absolutna dowolność w tej kwestii. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie osobnych segmentów na ubrania „wiszące” i  leżące na półkach oraz dodatkowo blok na obuwie. Ponadto w garderobie powinno znaleźć się lustro i krzesło, dzięki takiemu zestawieniu można sprawdzić jak prezentujemy się w danym zestawieniu ubrań nie tylko na stojąco, ale również na siedząco. Stolik i krzesło może być  miejscem, gdzie spocznie osoba, która doradza w stylizacjach.
W garderobie powinien znaleźć się również dywanik, na którym można stanąć na boso i nie czuć dyskomfortu.

W tym miejscu można również ukryć inne przedmioty takie jak deska do prasowania oraz żelazko. Najwygodniejsze są pojemne i duże garderoby, w których jest miejsce na zaaranżowanie lustra oraz toaletki.

Czy warto mieć garderobę?

Garderoba zwiększa komfort mieszkania. Przede wszystkim można w niej przechowywać odzież i powiększać przestrzeń w sypialni, pokojach i salonie, unikając wypełniania mieszkania meblami. Obecnie modne są zgrabne meble, które doskonale się prezentują, ale niestety nie mieszczą w sobie wielu przedmiotów.

Czy jedna garderoba wystarczy

Najlepszym rozwiązaniem są dwie garderoby, osobna na okrycia wierzchnie, a druga na ubrania dnia codziennego. Pomieszczenie, w którym przechowuje się okryci wierzchnie powinno być zlokalizowane obok drzwi wejściowych, aby uniknąć konieczności przenoszenia ubrań z garderoby np. na poddaszu.

Jak utrzymać porządek w garderobie?

Miejsca, w których składuje się tylko ubrania niestety bardzo często mogą gromadzić również wiele nieużywanych rzeczy i tym samym stawać się „składowiskiem”. Aby uniknąć takiego efekty, należy dbać o częste przeglądanie zasobów garderoby i odzież nieużywaną oddawać na cele charytatywne lub wystawiać na portalach aukcyjnych. Jeśli garderoba będzie utrzymana w porządku i ładzie będzie prawidłowo spełniała swoją funkcję.

Projektując dom należy mieć na uwadze nie tylko pokoje, ale również garderobę. Dzięki temu będzie ona prawidłowo zlokalizowana.

Dziękujemy za porady przy pisaniu artykułu stronie DECOROLKA