Duże okna wychodzące na tarasZadbany, zielony taras z wielkimi oknami tarasowymi wychodzącymi na jego powierzchnię to marzenie wielu z nas. Niestety, aby mieć duży taras z wielkimi oknami konieczne jest zwykle posiadanie własnego domu – bloki rzadko są miejscami, w których można spotkać takie warunki za niewygórowaną cenę.
Wielkie okna tarasowe odmieniają wygląd domu, potrafią ożywić nawet najbardziej nieciekawą elewację zewnętrzną. Również sam taras nabiera nowego wymiaru, jeśli jest przyklejony do okien, a nie do ściany. Na okna tarasowe decydują się zwłaszcza te osoby, które mają dobry pejzaż za oknem i słusznie – ładny widok z okna służy jako najlepsza ozdoba pomieszczenia.
Wielkie okna tarasowe pozwalają na doskonałe oświetlenie całego wnętrza. Zwykle buduje się wielkie okna wychodzące z salonu na taras. Ma to szczególny sens, gdy z tarasu można zejść wprost do ogrodu.
Niestety jednak, większość osób obawia się bardzo wysokich cen takich wielkich, panoramicznych okien. Obawiamy się także, że takie duże okna będą powodowały utratę dużej ilości ciepła z pomieszczenia.