Zmiana wyglądu wnętrza to marzenie wielu osób. Nieprzeciętny wystrój sprawia, że domownicy czują się lepiej. Jednak aranżacja wnętrz to bardzo złożony proces, którym zajmują się specjaliści w tej dziedzinie, czyli projektanci wnętrz.

Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz?

Architekt wnętrz zajmuje się dopasowywaniem aktualnych trendów do gustu osoby zmieniającej wystrój. Osoba trudniąca się projektowaniem wnętrz powinna mieć tak zwany „zmysł’ artystyczny oraz umiejętność skoordynowania swojej wizji do wymagań stawianych przez klienta.
Współpraca w zakresie aranżacji wnętrz polega na kreatywnym łączeniu elementów wyposażenia z dodatkami.

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

Zmiana wystroju mieszkania lub domu to zadanie, które wykonuje się co kilka lat, dlatego należy zadbać, aby projekt był funkcjonalny i jedyny w swoim rodzaju. Osoby, które nie znają się na zagospodarowywaniu wnętrz i nie czują się pewnie w tej dziedzinie, powinny zdecydować się na współpracę ze specjalistą. Wiele lat doświadczenia i doskonała znajomość panujących trendów, to gwarancja zadowolenia i satysfakcji.

aranżacje wnętrz

Różnica pomiędzy dekoratorem a architektem wnętrz

Różnice są dość znaczące. Pierwszą z nich jest wykształcenie,  dekoratorzy w przeciwieństwie do architektów, nie muszą posiadać kwalifikacji, ani certyfikatów potwierdzających prawo do wykonywania zawodu. Architekci wnętrz to osoby, które doskonale potrafią zestawiać ze sobą przedmioty, kolory, teksturę oraz styl. Często zdarza się, że dekoratorzy, to pasjonaci, którzy potrafią odmienić nawet kilkoma dodatkami wnętrza nie do poznania. Jednak odradzalibyśmy współprace z dekoratorami, ze względu na brak potwierdzeń kwalifikacji.

Gdzie znaleźć dobrego architekta wnętrz?

Podczas poszukiwań architekta wnętrz warto skorzystać z porad osób, które miały okazję współpracować z kimś w tej dziedzinie. Dodatkowym aspektem powinien być zakres prac, jakie mają być przeprowadzone. Osoby, które kupują mieszkanie w stanie surowym, pod klucz lub do kapitalnego remontu zazwyczaj wybierają doświadczonych architektów wnętrz. W takim przypadku można liczyć na pełną spójność wszystkich elementów wystroju i płynną współpracę z jednym zespołem lub osobą. Firmą, która może zaoferować kompleksowe usługi wykończeniowe jest pracownia MO Architekci, którą można znaleźć pod adresem http://www.mo-architekci.pl/.

Czy do drobnych zmian w mieszkaniu warto angażować architekta?

Architekci wnętrz zajmują się zarówno kompleksowymi zmianami w mieszkaniu, jak i tymi drobnym. Zatem współpraca z dekoratorem wnętrz może dotyczyć również niewielkich zmian w wystroju mieszkań i domów.