BudownictwoOdkąd człowiek odszedł od koczowniczego trybu życia do stałego osiedlania się, zaczął wznosić budowle, które dawały mu schronienie. Z czasem zaczęły powstawać osiedla ludzkie, a następnie miasta. Ludzie zaczęli doceniać też wartości architektoniczne przy tworzeniu budynków. Dlatego też, już od wielu stuleci, a nawet tysiącleci tworzy się prawdziwe arcydzieła sztuki budowlanej. Niestety, część z nich, nie przetrwała próby czasu i różnych burzliwych wydarzeń z historii. Jednak nadal mamy możliwość oglądania dzieł starożytnych, jak na przykład egipskie piramidy, czy Wielki Mur Chiński.
W dzisiejszych czasach ciągle chcemy stawiać nowe budynki, które na długie lata nam służą i przeobrażają krajobraz nie tylko w naszych miastach. Budownictwo obecnie jest prawdziwą sztuką. Architekci są skłonni tworzyć projekty oryginalne, często pełne ekstrawagancji, odważne i wyróżniające się w przestrzeni. Dzięki temu powstaje dobrej jakości budownictwo, a krajobraz zyskuje na wartości.
Nasza przestrzeń ulega stałym przeobrażeniom i są to zmiany na lepsze. Stajemy się coraz bardziej wrażliwi na estetykę, także tą zastosowaną w budynkach. Zwracamy uwagę na elewacje, kształty i funkcjonalność nowych obiektów.