Życie w mieście wiąże się z ograniczoną przestrzenią życiową oraz ciągłym zgiełkiem. Osoby ceniące sobie prywatność oraz preferujące spędzanie czasu w wygodnym wnętrzu, zdecydowanie częściej decydują się na zakup domu za miastem, niż mieszkania w bloku. Natomiast ludzie młodzi, niewiedzący jak będzie wyglądała ich przyszłość, stają przed trudnym wyborem.

Wszystko ma wady i zalety

Przy wyborze miejsca, w którym chcemy spędzić najbliższe lata lub całe życie, musimy rozważyć wszystkie aspekty, aby podjąć właściwą decyzję. Bardzo często kierujemy się czynnikami, które mogą ulec zmianie w najbliższej przyszłości, takimi jak dojazd do pracy, odległość od uczelni, centrum handlowego lub znajomych.

Dokonując takiego wyboru, powinniśmy wziąć pod uwagę również co chcemy robić za dziesięć, dwadzieścia, czy pięćdziesiąt lat. Jeśli mamy zamiar założyć rodzinę, mieć dzieci, a może nawet psa, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dom z ogrodem. Podstawowym aspektem przekonującym do podjęcia tego kroku jest malownicza okolica, gdzie w cieszy i komforcie możemy spędzić czas z bliskimi, a czystość powietrza dobrze wpływa na zdrowie.

Warto zwrócić uwagę jak ma się stosunek metrażu do ceny. Bardzo często dom oddalony o 20 minut od miasta ma zbliżoną wartość do lokum w miejskiej dzielnicy. W tym przypadku musimy sami zdecydować, czy za piętnaście lat nie będzie nam za ciasno w mieszkaniu, które teraz wydaje się wystarczająco duże.

Okolica zachwyca

W niedzielny poranek, nie mając żadnych planów, warto pomyśleć o błogim relaksie. Mając do dyspozycji nowoczesnego grilla, można zaprosić znajomych i zorganizować spotkanie w ogrodzie. Nie trzeba się martwić powrotem do domu, przepłacać za dania kupione w restauracjach, a nasi goście mogą udać się na spacer nad rzekę.
Na przydomowej działce jest możliwe zagospodarowanie wygodnej przestrzeń z hamakami lub meblami ogrodowymi, taka strefa relaksu będzie umilać czas w ciepłe dni.

Zorganizuj piknik

Mając do dyspozycji nie tylko ogród, ale również lokalne obszary zielone, możemy sobie pozwolić na piknik. Takie wyjście ma podstawową zaletę, nie musimy nigdzie wyjeżdżać, ani planować go z wyprzedzeniem, ponieważ wystarczy dobry nastrój, koc, kanapki oraz termos z ulubionym napojem. Nawet godzina spędzona w taki lub zbliżony sposób może dobrze wpłynąć na stosunki między domownikami. Dodatkowo możemy zabrać ze sobą psa lub inne zwierzę domowe nie wprowadzając go w dodatkowy stres związany z przejazdem.

Sport to zdrowie

Mieszkając za miastem, łatwiej jest zmobilizować się do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Taki sport jak bieganie, czy nordic walking są przyjemniejsze niż w centrum, ponieważ na naszej drodze nie spotykamy tak wielu przeszkód oraz nie musimy zatrzymywać się na przejściach dla pieszych, czy uważać na rowerzystów. Imponująca ilość zieleni dokoła nas pozwala na organizowanie gier zespołowych, czy rzucanie frizbee. Nawet na zakupy do lokalnego sklepu można wybrać się na pieszo lub pojechać rowerem.

Postaw na nowoczesne wnętrze

Funkcjonalność budynku jest jednym z kluczowych czynników wpływających na decyzję dotyczącą zakupu nieruchomości. Mając do dyspozycji około 125 m² powierzchni mieszkalnej i ponad 300 m² działki, postawmy na dom z dodatkowym metrażem w postaci tarasu lub balkonu. Takie rozwiązania podczas ciepłych dni są idealnym punktem integralnym ogrodu z domem.

Mieszkanie powinno zapewnić każdemu z domowników prywatność oraz spokój podczas pracy, odrabiania lekcji lub relaksu. Natomiast wspólna przestrzeń, taka jak salon i jadalnia, powinna być zaprojektowana, tak aby mogła pomieścić mieszkańców i gości.

Wybieraj przyszłościowo

Kwestia, określenia potrzeb wszystkich członków rodziny, powinna być priorytetowa, aby zagwarantować odpowiedni komfort życia. Inwestycja w przyszłość i jakość egzystencji dla wielu osób jest celem i kolejnym krokiem do szczęścia. Więc decyzję o zakupie nieruchomości warto nie tylko przekalkulować, ale również zaplanować na całe życie.

Artykuł powstał przy współpracy z Pasieki Komorniki – kompleks mieszkalny w Komornikach